wtorek, 1 grudnia 2015

24 zadania na czas oczekiwania II

Rozpoczęliśmy realizację projektu eTwinning "24 zadania na czas oczekiwania II". Uczniowie klasy II a po raz pierwszy zobaczyli tegoroczny interaktywny kalendarz, a na nim dwie nasze prace.
Potem wykonaliśmy pierwsze zadanie: List do Mikołaja. Zadanie bardzo spodobało się dzieciom. A przygotowane było przez panią Olę Schoen - Kamińską oraz Patyczaki z Piły. Tam trzecioklasiści pracują na tabletach i wykonali w aplikacji WeeMee ciekawe prace oraz napisali listy do Mikołaja. Dla nas było to ćwiczenie w głośnym czytaniu oraz uważnym słuchaniu. Trzeba było przyporządkować list do autora. Bardzo fajna zabawa!  Z wrażenia zapomnieliśmy o podcięciu brody Mikołaja.

4 komentarze:

 1. Oj, my też czytaliśmy listy i jutro napiszemy list do Mikołaja dziękując mu za prezenty ubiegłoroczne. I Go serdecznie pozdrowimy. Nie będziemy prosić o prezenty, ale się zdziwi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nam też bardzo spodobało się zadanie, że nie mogliśmy sobie odmówić pisania listów do św. Mikołaja. Każdy miał za zadanie poprosić Mikołaja o coś dla rodziców i rodzeństwa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas też się działo! Machamy serdecznie znad morza!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo się cieszymy, że gra się podobała. Nam bardzo przypadły do gustu matematyczne zadania! Z makowcem najbardziej! Pozdrawiamy Was bardzo serdecznie i ciepło - Patyczaki z Piły i Ola Kamińska

  OdpowiedzUsuń