piątek, 24 kwietnia 2015

Wystawa lapbooków


To był bardzo pracowity dzień. Najpierw matematyczne tabelki w zeszytach. Dużo liczenia. Po śniadaniu przygotowanie klasy do wystawy lapbooków. Ustawienie stolików.
Następnie pierwszoklasiści wystawili swoje dzieła. Po kilku chwilach przybyli zaproszeni goście: uczniowie klasy I c wraz z panią Anią. Po kilku słowach wstępu, w których wyjaśniłam, co to jest lapbook i po co się go robi, nasi goście przystąpili do oglądania. Odwiedzili nas również trzecioklasiści.
Oglądanie lapbooków trwało dwie godziny lekcyjne. Książeczki pierwszoklasistów wzbudziły duże zainteresowanie i każdy chciał obejrzeć wszystkie.
Uczniowie klasy I a bardzo aktywnie i z dużym zaangażowaniem pokazywali swoje dzieła, opowiadali, tłumaczyli, otwierali, zamykali. Tak bardzo skupili się na pracy, że po zakończeniu wystawy byli bardzo zmęczeni! Byli bardzo dumni i zadowoleni!
Nie mogliśmy zaprosić  wszystkich, bo zabrakło nam czasu. Z pewnością jednak nasza wystawa odbędzie się jeszcze raz w ramach Festiwalu Szkoły z klasą 2.0 w ostatnim tygodniu maja. Wtedy pozostali uczniowie będą mogli obejrzeć wystawę. Już dziś zapraszamy!

W oczekiwaniu na gości!
Prezentujemy!
Oglądamy!
Ale tłum!
Duże zainteresowanie!


3 komentarze:

  1. Bardzo profesjonalnie przygotowana wystawa. Brawo Pierwszaki !!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny pomysł! Pierwszaki poczuły się naprawdę ważne, docenione. To one były nauczycielami! Super!

    OdpowiedzUsuń
  3. Brawo! Fantastyczny pomysł z tą wystawą. Nasza klasa też może się pochwalić pięknymi lapbookami. Serdeczności!

    OdpowiedzUsuń