piątek, 12 grudnia 2014

Zajęcia komputerowe ...

... w świątecznym nastroju.
Wśród siedmiu najważniejszych umiejętności zdobywanych przez ucznia w trakcie kształcenia ogólnego w szkole (obok czytania, komunikowania się w języku ojczystym, myślenia matematycznego i naukowego, czy umiejętności pracy w zespole) jest umiejętność posługiwania się nowoczesnymi technologiami komunikacyjno-informacyjnymi, w tym także dla wyszukiwania i korzystania z informacji. Komputery w klasach I-III są wykorzystywane jako narzędzie, które wzbogacają proces nauczania o teksty, rysunki, animacje tworzone przez uczniów, kształtują ich aktywność (gry i zabawy, w tym zabawy logiczne), utrwalają umiejętności i rozwijają zainteresowania uczniów.
I tak właśnie pracujemy na zajęciach komputerowych. Dziś uczniowie mogli indywidualnie wykonać różne zadania z naszego interaktywnego kalendarza czyli zagrać w gry o dużej wartości edukacyjnej, utrwalające  jednocześnie tematykę związaną z Bożym Narodzeniem.
 
 Ponadto poznali nowe gry związane z oczekiwaniem na święta. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Szkoda tylko, że ciągle mamy problemy z którymś  komputerów oraz  z internetem.
Na prośbę pierwszoklasistów umieszczam tutaj link: https://santatracker.google.com/#village

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz