poniedziałek, 24 listopada 2014

Zakupy z piktogramami

Dziś kolejny poniedziałek z piktogramami. Pierwszoklasiści kupowali piktogramowe owoce. Powiesiłam na tablicy cennik owoców. Najtańsze były jabłka. Jedno jabłko kosztowało 1 zł. Cytryny jakoś ostatnio bardzo zdrożały i kosztowały aż 5 zł za sztukę. Uczniowie mogli zaszaleć i kupować co chcą. Nie mieli wyliczonych pieniędzy "w portfelu". Mieli zapisywać swoje wydatki  w dowolny sposób - za pomocą liczb, żetonów, kresek. Mogli pracować indywidualnie lub w parach. Poprosiłam kilkoro uczniów, aby opowiedzieli o swoich zakupach. 

3 komentarze:

  1. Duże zakupy, duże pieniądze, duże cyfry i DUŻA wiedza dzieciaków - Wspaniale!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Superowo mogli się bawić i także uczyć się dodawać pieniądze Super!!!!!!!!!!!:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetne zajęcia! Jest Pani moją Inspiracją :)

    OdpowiedzUsuń