piątek, 14 listopada 2014

Piątek z dinozaurami, czyli

... Kuba prezentuje.
Dziś nasze zajęcia miały inny charakter niż zwykle, ponieważ prowadził je Kuba. Wszyscy doskonale wiemy, że jest wybitnym znawcą i miłośnikiem dinozaurów. Zgodził się zostać prelegentem i uczyć swoich rówieśników. Przyniósł do szkoły całą kolekcję dinozaurów oraz książek. Przeprowadził wspaniałą lekcję, dzieląc się wiedzą z kolegami. Uczniowie słuchali uważnie, zadawali wiele pytań. Mieli okazję wykazać się w  drużynowym konkursie wiedzy o dinozaurach. Obejrzeli film zaproponowany przez Kubę.

Piątek z dinozaurami to była ciekawa lekcja. Kształtowała wiele umiejętności zawartych  w podstawie programowej.
W zakresie edukacji polonistycznej: Uczeń:
  • uważnie słucha wypowiedzi innych i korzysta z prezentowanych informacji
  • tworzy wypowiedzi ustne, dobiera właściwe formy komunikowania się  w różnych sytuacjach społecznych (zadaje pytania, odpowiada, wypowiada się na temat lekcji)
W zakresie edukacji społecznej: Uczeń:
  • współpracuje z innymi w zabawie, nauce szkolnej i innych sytuacjach życiowych (drużynowy konkurs wiedzy o dinozaurach, wspólna zabawa dinozaurami, wspólne przeglądanie książek)
W zakresie edukacji przyrodniczej: Uczeń:
  • nazywa i wyróżnia zwierzęta, potrafi opisać środowisko, w jakim żyły dinozaury, analizuje podobieństwa i różnice ze światem współczesnych zwierząt, wyciąga wnioski.

3 komentarze:

  1. Super. Mój mąż zazdrości rozkładanej książki o dinozaurach. Takiej nie posiada.

    OdpowiedzUsuń
  2. To musiała być na prawdę ciekawa lekcja! :)

    OdpowiedzUsuń