poniedziałek, 15 września 2014

Dzień Kropki - pierwsze wyzwanie

W poniedziałek obchodziliśmy Dzień Kropki. Pierwszoklasiści wzięli udział w kilku działaniach, o których nie da się opowiedzieć  w jednym wpisie.
Dziś O KROPKOWYM ZADANIU NR 1.
Pierwsze zadanie realizowaliśmy już wcześniej. Było to rysowanie według szablonu  i wycinanie kółek z folii samoprzylepnej. Było to duże wyzwanie, które pokazało umiejętności pierwszoklasistów w tym zakresie oraz było to działanie doskonalące umiejętność wycinania i rysowania. Nie wszystkie kropki były okrągłe i piękne, ale za to wykonane samodzielnie. Pracowały ręce, palce, kształtowała się mała motoryka i sprawność manualna dzieci.
Ale okazało się, że naklejanie kółek było dużo trudniejszym zadaniem. Trzeba było oddzielić dwie warstwy folii, co dla niektórych paluszków było bardzo trudne. Ale nikt się nie poddawał, chociaż początkowo prosili o pomoc. Dużą radość sprawiało dzieciom samodzielne poradzenie sobie z problemem. Tak więc liczba kropek na poszczególnych uczniach była różna. Niektórzy pomagali kolegom, przyklejając kolejne kropki.
Potem trochę kropkowej matematyki; każdy liczył swoje kropki lub kropki kolegi. rekordziści mieli ponad dwadzieścia kropek. 
Następnie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie.Ciąg dalszy nastąpi ...

2 komentarze:

  1. Piękny blog :) bardzo fajnie się go ogląda i podgląda dzieciaki :)

    OdpowiedzUsuń